Nasze adopcje

<%= render :template => "main/success" %>

 


Adopcja Mopci i Vombiego


 

    Pod koniec listopada 2009 roku schronisko w Krakowie odmówiło przyjęcia dwóch rudych króliczków. Dzięki uprzejmości wolontariusza z tego schroniska osoba oddająca uszatki otrzymała numer telefonu adopcyjnego i zadzwoniła. Króliczki trafiły do domu tymczasowego i otrzymały imiona Mopcia i Vombi.
    Wkrótce Mopcia pojechała do nowego domu tymczasowego w Warszawie, po miesiącu trafiła do następnego, który okazał się dla niej szczęśliwy i stał się domkiem stałym. Vombi nieco dłużej czekał na swoje szczęście i dopiero pod koniec lutego trafił do swoich nowych opiekunów w Tychach.

                                                     Azi
 

 

 

 


Adopcja Dudy


 

    Duda nie miała łatwego życia. Jej historia zaczyna się od interwencji. Los się do niej uśmiecha i ląduje w domku tymczasowym na rok, potem na prawie kolejny rok w następnym. Żadnego zainteresowania, żadnego odzewu. I kiedy myślimy, że już nic dobrego ją nie spotka… oto jest upragniona szansa! Duda zostaje wreszcie zauważona i jedzie do domu gdzie dostaje nowe imię Zuzka oraz gdzie czeka na nią fantastyczne towarzystwo, drugi sympatyczny króliczek Zuzek. Dudzia zawsze lubiła dużo biegać i dziś ma ku temu sposobność. Żyje wolno, bez klatki i cieszy się swoim szczęściem. Spokojna, łagodna Zuzka korzysta z uroków życia i napawa się tym, czego nie miała dotychczas.
    Życzymy jej dużo szczęśliwych chwil w nowym domu, wierząc, że ta historia to przykład. Nie traćmy nadziei.

                                                     Maro
 

 

 

 


Adopcja Kastka i Polka


 

    Najwięksi zbójnicy adopcyjni, jakich znał świat! Ale po kolei... Kastek i Polek są uszatkami z interwencji w Elblągu. Wraz z innymi króliczkami oddani przez właścicielkę, trzymani w ciasnych transporterkach, w koszmarnych warunkach, nie puszczani na wybieg. Dopiero niedawno, tak naprawdę poznali, co to jest przestrzeń i prawdziwe domowe ognisko. Obaj panowie przebywali w Domu Tymczasowym, gdzie królik w potrzebie nie był tematem nieznanym. Zostali pokochani przez malutkiego Duszka, króliczka Pani Małgosi i świat zmienił się dla nich w jednej chwili. Mają swój pokój. Teraz to słodkie trio rozrabia, aż trudno uwierzyć. Chłopaki uciekają z kojca, robią nocne wyprawy po kradzież karmy i liście babki lancetowatej, a na domiar tych psot, skaczą po kwiatach. Najlepsze w tej sytuacji jest to, że wszystko im uchodzi na sucho, bo mają dom pełen zrozumienia i miłości. Nasi dwaj muszkieterowie trafili na swojego trzeciego i połączyły ich więzy dozgonne. Aż by się chciało zaklaskać na szczęśliwe zakończenie.

                                                     Maro
 

 

 

 


Adopcja Rokity


 

    Rokita przeżył niesamowitą historię. Najpierw mieszkał 6 lat ze swoją Panią, która musiała go oddać ze względu na wyjazd do Chin. W przechowalni okazało się, że króliczek ma bardzo poważne problemy z zębami. W tym czasie Rokitkiem zainteresował się Pan Krzysztof, który wspierał króliczka przez całe leczenie, choć sytuacja była bardzo poważna. Rokitek po pierwszej operacji przestał jeść, a blizna po ropniu nie goiła się dobrze. Ile trzeba determinacji i odwagi, by zająć się tak chorym i nie rokującym królikiem?! Mimo to nowi właściciele nie poddali się i nadal walczyli o niego. Oficjalnie zaadoptowali go z dniem zabrania z lecznicy, czyli 29.10.2009.
    Adopcje, takie jak Rokitka, zawsze są bardzo trudne. Starszy samczyk z problemami z zębami, to wydawało się niemożliwe, a jednak… Ludzie którzy decydują się dać szanse takiemu zwierzęciu, muszą być szczególni…

                                                     Maro
 

 


Adopcja Nemo


 

    Nemo to uroczy króliczek, który zawładną sercem Pani Ani. 21.10.2009 pojawił się u niej w mieszkaniu, gdzie znalazł ulubione miejsce za pianinem. Nemo musi być wielkim melomanem, skoro od razu zajął najlepszą miejscówkę do słuchania. Obecnie wojna toczy się o kanapę, ale żadna ze stron na razie się nie poddaje.
    Pani Aniu serdecznie dziękuje za przygarniecie uszatego stwora, który po miesiącach wspaniałej przechowalni u Justyny (Justysiu wielkie podziękowanie) ma swoją własną Panią.

                                                     Maro
 

 


Adopcja Łatki


 

    Łacia to cudna i bardzo nieśmiała króliczka z duetu Fifi- Łatka, który był skierowany do adopcji razem na początku września.
    Po wizycie u weterynarza okazało się, że ma bardzo poważne problemy z zębami. Łatka miała dolną prawą stroną szczęki przegniłą. Szczątki zębów podeszły ropą i wywoływały ból u zwierzątka. Dzięki SPK oraz pomocy ofiarodawców Łatka pojechała na rentgen i została poddana leczeniu. Po wyrwaniu chorych ząbków i długiej kuracji antybiotykami jest już zdrowa, lecz choroba może mieć nawroty. Dla chorego króliczka życie jest trudniejsze, wymaga kontroli dobrego specjalisty blisko miejsca zamieszkania.
    Dlatego Łatka nigdzie się nie wybiera z DT we Wrocławiu. Jest tylko jedna mała różnica, w tym domu zostanie na zawsze. Została adopcyjną towarzyszką Bugsa vel Julcia, króliczego gangstera adoptowanego w październiku 2008. Po pożegnaniu z Fifi i podleczeniu zębów, ożyła i zaczyna pokazywać latami skrywany charakter małego uparciucha i leniwca:) Uwielbia jeść, mimo braku części uzębienia, nie ma z tym problemu oraz uwielbia być głaskana po ślicznym, beżowym futerku. Powolutku oswaja się z samodzielnym życiem bez mamy i zaprzyjaźnia z kawalerem Julciem.
    Szczególne podziękowania składam Oli, która zdecydowała, że Łacia pozostanie u niej na zawsze.

                                                     Maro
 

 


Adopcja Fifi


 

    Pod koniec października 2009r. ciepły i kochający dom znalazła Fifi, jedno z ogniw słynnego tandemu Fifi i Łatka.
    Mama i córka były nierozłączne od 3 lat i wydawało się, że tylko wspólnie mogą iść do adopcji. Ich szanse razem były mniejsze, tym bardziej, że Fifi była po operacji tłuszczaka, a Łatka okazała się mieć duże problemy z zębami. Trudna decyzja rozdzielenia samic okazała się jednak najlepszą z możliwych. Fifi była dość niesfornym króliczkiem, który bardzo pragnął uwagi i miłości człowieka. Z powodu zazdrości często gryzła i atakowała zarówno opiekuna, jak i Łatkę. Desperacko dawała do zrozumienia ze ktoś musi ją pokochać i że nie zamierza się tą miłością dzielić z drugim uszatkiem. I stało się...
    Fifi, 4- letnia króliczka ze smutną, schroniskową przeszłością, dostała szanse na całkiem nowe życie od Karoliny i Tomka z Wrocławia. Nowi opiekunowie szybko stworzyli jej doskonałe warunki i wybaczyli dość trudną osobowość. Wrocławianie maja w planach także sterylizację króliczki, aby jeszcze złagodzić jej charakterek :) Określili Fiszkę, jak ją teraz nazywają, wyjątkowym pieszczochem i żarłokiem. Jest to dowód na to, że Fiszka naprawdę pokochała ich za cierpliwość i wielkie serca :)
    Karolino i Tomku, to był najwspanialszy gest z Waszej strony, życzymy radości i wiele cudownych chwil z Fiszką!

                                                     Maro
 

 


Adopcja Filipa


 

    Filip to bardzo szczególny króliczek, został jako dorosły samczyk wykupiony przez Pana Artura i Panią Anie ze sklepu pseudo- zoologicznego w Białymstoku. Samczyk miał poważne problemy zdrowotne, pojechał wiec na leczenie do Warszawy. Po ponad 2 miesiącach króliczek wrócił do swoich opiekunów i został oficjalnie adoptowany przez Pana Artura 25.09.2009r.
    Serdecznie dziękuję za przygarnięcie „abonamentowego” królika, który co miesiąc spędza czas na czyszczeniu kanalików u weterynarza, no a któż inny jak nie Pan Artur musi ten abonament za zabieg zapłacić.

                                                     Maro
 

 


Adopcja Trusi i Czarka


 

    Rzadko się zdarza, żeby w naszym dziale dwukrotnie pojawiły się te same króliczki, a jednak… Okazuje się, że czasem do naszych podopiecznych aż dwukrotnie musi uśmiechnąć się szczęście. Tak było z Trusią i Czarkiem, te dwie indywidualności czekały na bardzo wyrozumiałych opiekunów, którzy uznają ich prawo do nietykalności. Tą szczególną osobą okazała się Pani Agata, która 17.09.2009 zdecydowała się otoczyć opieką oba stworki. Trusia zyskała nowe śliczne imię i już jako Debi wraz z Czarkiem wiodą szczęśliwe życie w Warszawie. Pani Agata przede wszystkim uszanowała ich charakter, co wcale nie jest takie proste.
    Uważałam, że to jedna z moich trudniejszych adopcji, po oddaniu ich z powrotem do systemu adopcji SPK prawie rok przebywały w przechowalni (za co bardzo dziękuje Pani Joasi i jej mamie). Mam nadzieję, że to już koniec ich tułaczki i będą cieszyć się spokojnym domkiem już od końca.

                                                     Maro
 

 


Adopcja Anatola


 

    Anatol był króliczkiem, który mieszkał sam w kawalerce, porzucony przez studentów. Niby dorośli ludzie, a potraktowali żywe stworzenie jak zabawkę! Co za traf, że Pani Basia nie miała sumienia pozbyć się króliczka i dlatego postanowiła nie wynajmować mieszkania do czasu znalezienia „dzikiemu” lokatorowi nowego domku. 16.09.2009 Anatol znalazł swój kącik u małżeństwa w Warszawie.
    Serdecznie dziękuję Pani Basi za opiekę nad króliczkiem (oraz 3 piękne róże), Panu Pawłowi i Pani Marioli za przygarniecie Anatola do siebie. Teraz króliczek nie jest już samotny, ma wspaniałych opiekunów i psiego kolegę.

                                                     Maro
 

 


Adopcja Liski


 

    Kolejna ruda piękność – Liska pojechała 1.09.2009 do nowego domku w Łodzi. Chętnych na tę króliczkę było około 10 osób. W SPK był to swoisty rekord. Spośród tak wielu wspaniałych ludzi musiałam wybrać jedną parę. Byli to Paulina z mężem, którzy wcześniej prowadzili nam przechowalnię oraz mieli tak samo pięknego, rudego króliczka - Pusia. Przy tej adopcji chciałam serdecznie podziękować wszystkim zainteresowanym w tym Paulinie ale również Kasi, która wykupiła Liskę z Allegro oraz prowadzi przechowalnie w Tychach, dziewczynom z forum, dzięki którym mogliśmy sfinansować szczepienie oraz sterylizację królicy.

    Liska to szczęściara i oby długo cieszyła się nowym domkiem.

                                                     Maro
 

 

 

 


Adopcja Petunii


 

    Na początku sierpnia szczęście uśmiechnęło się do kolejnego uszatego serduszka. Do nowego domu w Bytomiu pojechała Petunia, królinka zabrana na początku roku z poznańskiego schroniska. Ta rezolutna samiczka została adoptowana przez Ewę, która zdecydowała się na przygarnięcie króliczka po stracie swojej ukochanej królinki Ciapuli. Petunia otrzymała od Ewy nowe imię – Milka i to co najważniejsze w króliczym życiu, oprócz cudownej opieki i miłości, czyli towarzystwo drugiej pary uszu, wykastrowanego samczyka Jaspera. Petunia bardzo dobrze zniosła podróż i od samego początku ciekawie zwiedzała nowe miejsce.
    Ewo, dziękuję, że zdecydowałaś się na adopcję Petunii, trzymam kciuki za szybkie zaprzyjaźnienie pięknej pary i życzę, żeby Petunia była tak słodka jak jej nowe imię na to wskazuje.

                                                     Kasiula
 

 

 

 


Adopcja Kacperka


 

    26 lipca 2009 roku był datą szczęśliwą dla Kacperka. Prześliczny króliczek stał się pupilem Pani Izy i jej synka. Kacper szybko zdobył nowe mieszkanie w swoje panowanie. Równie szybko zaprzyjaźnił się z psem. Nie wyobraża sobie dnia bez codziennej dawki pieszczot od ludzi i równie miłego, porannego „całusa” od przedstawiciela szczekających.
    Pani Izo dziękuję za decyzje przygarnięcia puchatego stwora oraz za transport adopcyjnych uszoli.

                                                     Maro

 


Adopcja Szaraczka


 

    24 czerwca 2009 roku z Białegostoku do Warszawy przeprowadził się Szaraczek. Miał dużo szczęścia, gdyż jego poprzednia właścicielka na drugi dzień wyjechała za granicę. Szaraczek wkupił się w łaski Anety.
    Dziękuję Anecie za przygarniecie szarego szczęściarza i życzę udanego zaprzyjaźnienia z króliczą pięknością na nowych włościach.

                                                     Maro
 

 


Adopcja Fiony


 

    Fiona - cudownej urody króliczka, pojechała do nowego domku 13.06.2009 roku. Fiona zawsze była grzecznym króliczkiem, więc szybko pokochano ją w nowym domu. Niestety nie udało się jej zaprzyjaźnić z pozostałymi uszolkami Pani Doroty.
    Fionce życzymy długiego króliczego życia, a Pani Dorocie serdecznie dziękuję za przygarnięcie królicy.

                                                     Maro
 

 


Adopcja Oliwiera


 

    Dnia 6 czerwca 2009 roku do nowego domku w Zawierciu pojechał króliczek Oliwier. Tam czekał na niego nowy kolega Kuba.Oba króliczki bardzo się polubiły.
    Dziękujemy Oliwii za adopcję.

                                                     Azi
 

 


Adopcja Tosi


 

    W czerwcu 2009 do nowego domku pojechała przepiękna króliczka Tosia. Była zaledwie króliczym maluchem kiedy została oddana na przechowanie. Wyjątkowo łagodna i bezproblemowa Tosia zyskała nie tylko nowych, kochających opiekunów ale i króliczego kolegę Felka ;). Razem stanowią niezapomniany rudo – biały duet.
    Serdecznie dziękuję Pani Kasi za przygarnięcie ślicznoty oraz Oli z Wrocławia za prowadzenie domu tymczasowego nie tylko dla Tosi ale i wielu innych adopcyjnych królików.

                                                     Maro
 

 


Adopcja Bońka


 

    Dnia 7 czerwca do nowego domku we Wrocławiu pojechał króliczek Boniek. Króliczek został znaleziony na działkach w Chrzanowie przez działkowicza , miał paraliż tylnych łapek. Dzięki Pani weterynarz z Chrzanowa króliczek trafił pod skrzydła SPK. 3 miesiące leczenia i rehabilitacji króliczka zakończyły się sukcesem. Króliczkowi pozostała lekka niepełnosprawność tylnych łapek, ale to mu nie przeszkadza brykać i dokazywać.
    Boniek trafił do wspaniałego domku, ma kochającą opiekunkę Julitę oraz od niedawna piękną króliczą narzeczoną Sonię.

                                                     Azi
 

 

 

 


Adopcja Tapka


 

    Na początku roku do nowego domu pojechał też uroczy czarny baranek o imieniu Chicco. Króliczek został adoptowany przez naszą niezawodną Maro, która pod osłoną nocy przyjechała z Białegostoku do Poznania by odebrać królisia osobiście. Chicco, poza najlepszą na świecie opieką otrzymał też nowe imię – Tapek. Maro postanowiła zaprzyjaźnić Tapka ze swoją królinką Chrupką, która bardzo źle znosiła samotność po stracie swojego towarzysza życia Klapka. Tapek wydawał się być idealnym kandydatem na kolegę dla Chrupki, ponieważ przez długi czas mieszkał z inną samiczką. Początki nie były łatwe, Chrupka słynie bowiem ze swojego trudnego charakteru, ale po pewnym czasie Tapek zdobył w końcu jej serce i teraz króliczki żyją wspólnie w wielkiej miłości. Maro ma natomiast problem innej natury, mianowicie Tapek nie należy niestety do zdyscyplinowanych czyścioszków, a przez swoje uwielbienie do jedzenia zdarza mu się czasami podgryźć nie to co powinien.
    Maro, życzę Wam dużo zdrowia, a Tobie nieograniczonych pokładów cierpliwości do tych rozrabiaków, a szczególnie tego czarnego :)

                                                     Kasiula

 


Adopcja Fryzeldy


 

    Nowy dom udało się znaleźć również Fryzeldzie, wyjątkowej królince, która została znaleziona w poznańskim parku i która na nowy dom musiała czekać ponad rok. Przez ten czas Fryzelda przebywała w przechowalni u Agaty, której serdecznie dziękuję za opiekę nad tą królinką. Fryzelda przysparzała odrobinę problemów, bo była agresywna w stosunku do innych samic i nie mogła żyć w ich pobliżu. Również ze względu na jej gabaryty zaprzyjaźnienie jej z innym króliczkiem mogłoby być trudne, ponieważ zawsze miała ogromną przewagę, dlatego też szukaliśmy jej domu, gdzie byłaby w centrum uwagi jako „króliczy jedynak”.
    Nowy dom w Poznaniu dała Fryzeldzie Asia. Królinka zamieszkała z dwoma uroczymi szynszylami, z którymi jednak widuje się tylko sporadycznie.
    Asiu, dziękujemy za to, że zdecydowałaś się adoptować Fryzeldę i życzymy Wam dużo radości i zdrowia.

                                                     Kasiula

 


Adopcja Lolka


 

    Na marzec 2009 została zaplanowana przeprowadzka królisia Lolka do nowego domu. Lolek został już wcześniej adoptowany, ale został oddany, ponieważ poprzedni właściciele nie radzili sobie z opieką nad nim. Lolek zaskoczył Panią Olę i jej córkę Darię swoją wielkością, ale nie stanowiła ona żadnej przeszkody w adopcji. Lolek szybko zdobył serca nowych właścicielek, trochę dłużej zajęło mu zaprzyjaźnienie się z Kubusiem, nowym towarzyszem. Jednak po wielu próbach zaprzyjaźnienia tych dwóch charakternych samczyków, dzięki niesamowitej wytrwałości i cierpliwości Pani Oli króliczki w końcu się zaprzyjaźniły i teraz nie mogą bez siebie żyć. Lolek na nowo obudził w Kubusiu chęci do życia i pokazał mu dużo nowych rozrywek.
    Pani Oli i Darii dziękujemy za przygarnięcie Lolka, królisia po przejściach, który wreszcie znalazł swoje miejsce i życzymy dużo radości i zdrowia dla Lolka i Kubusia.

                                                     Kasiula

 


Adopcja Buliona


 

    Do nowego domu pojechał przepięknej urody króliczek o imieniu Buli, pieszczotliwie nazywany Bulionem. Buli miał ogromne szczęście, bo nie musiał czekać długo na nowy dom. Kiedy pojawił się na stronie adopcyjnej od razu zdobył serce Ani, a przede wszystkim jej męża Marka, którzy zapragnęli go adoptować. Bulion musiał jednak poczekać na transport, ponieważ ten rodowity Poznaniak miał zamieszkać w nowym domu w Mysłowicach. Ania jednak nie mogła doczekać się nowego domownika i sama postanowiła przyjechać po Bulisia do Poznania. Króliczek zamieszkał z Anią i Markiem oraz Frotkiem – towarzyszem życia Buliona. Ania czekała jednak z zaprzyjaźnianiem króliczków do czasu kastracji Frotka, która niestety przedłużała się ze względu na jego kiepski stan zdrowia. Bulion i Frotek mają za sobą już pierwsze spotkanie na neutralnym gruncie, ale póki co panowie odnoszą się do siebie z dość dużą niechęcią. Ania nie traci jednak nadziei i będzie próbowała króliczki zaprzyjaźnić, aż będzie miała uroczą parkę żyjących w zgodzie króliczków.
    Aniu, dzięki wielkie za to, że przygarnęłaś Bulionika, że przyjechaliście po niego taki kawał i że dajecie mu tyle swobody i przede wszystkich serca!

                                                     Kasiula

 


Adopcja Harveya


 

    Na 24 maja została zaplanowana przeprowadzka Harveya, króliczka, który w niedługim czasie zdążył zwiedzić pół Polski. Harvey został kupiony w Gdańsku, zamieszkał w Siedlcach, został oddany w Warszawie, na nowy dom czekał w Poznaniu, aż w końcu znalazł go w Łodzi, gdzie mieszka teraz z Kasią i jej królinką Momo. Znalezienie domu dla Harveya nie było łatwe, ponieważ króliczek miał problem z oczkami, z których mimo wielotygodniowego leczenia wydobywała się ropa. To jednak nie przestraszyło Kasi, która postanowiła go adoptować mimo tej wady. Kasia osobiście przyjechała po Harvey’a do Poznania, a zaraz po powrocie do domu rozpoczęła zaprzyjaźnianie. Początkowo poleciało trochę futerka, króliczki musiały ustalić hierarchę w znany dla nich sposób, ale po stosunkowo niedługim czasie rozpoczęło się wzajemne wylizywanie i wspólne wylegiwanie. Kasia zdecydowała się też na ponowne leczenie Harveya u specjalisty, które powoli przynosi oczekiwane rezultaty.
     Kasiu, bardzo Ci dziękuję za to, że dajesz Harveyowi dom, na jaki zasługuje i życzę Wam wszystkiego dobrego.

                                                     Kasiula

 


Adopcja Balbiny


 

    30.04.2009r. do Warszawy pojechała Balbina, króliczka wyratowana z jednego ze sklepów zoologicznych w Białymstoku. Dziękuje wszystkim, którzy pomogli w leczeniu Balbiny poświęcając swój czas lub płacąc za leczenie. Dziękuję też Ani, która mimo iż Balbina jest króliczkiem uczulonym na kurz zdecydowała się na adopcję.
     Aniu życzę Ci wielu przyjemności z obcowania z króliczkiem, no i ujarzmienia jego charakterku.

                                                     Maro
 

 


Adopcja Bobka


 

    22.04.2009 roku z Warszawy do Białegostoku przeprowadził się adopcyjny Bobek. Króliczek przebywał w przechowalni u Pani Marii, która znalazła go na jednym z warszawskich osiedli. Niestety króliczek bał się zaadoptowanych wcześniej przez panią Marię kotów i psów z tego powodu nie mógł u niej zostać na stałe. Przygarnęli go Ania z Arturem, którzy ofiarowali mu wspaniałe warunki i ... uroczą koleżankę Chmurkę. Króliczki bardzo szybko zaprzyjaźniły się z sobą. Teraz wylegują się w swoich apartamentach.
     Dziękuję Ani i Arturowi za przygarnięcie Bobka i prowadzenie przechowalni dla kilku adopcyjnych ucholi

                                                     Maro
 

 


Adopcja Tupcia Chrupcia


 

    Na początku marca 2009 Tupcio Chrupcio z Warszawy znalazł nowy dom. Zaadoptowali go Ela i Kuba z Gdańska. Szczęśliwie szybko znalazł się transport dla króliczka do nowego domu. Tupcio wraz ze znajomym Eli i Kuby pojechał z Warszawy prosto do Gdańska, by tam poznać swoich właścicieli i nowego kolegę - Elvisa. Na razie króliczki poznają się, trzymajmy kciuki, aby szybko się zaprzyjaźniły.

     Dziękujemy pani Hani i panu Piotrowi za pomoc w transporcie króliczka, a Eli i Kubie za stworzenie mu nowego, ciepłego domu.

            Natalia

 


Adopcja Luki


 

    5 lutego 2009 do nowego domu pojechał przepięknej urody króliczek o imieniu Luka. Luka był oddany wraz z królinką Toffi, jednak w przechowalni te króliczki nie zachowywały się jak kochająca się para, dlatego została podjęta decyzja o ich rozdzieleniu, zwiększając tym samym ich szanse na adopcje. Decyzja o adopcji Luki została podjęta przez Magdę dużo wcześniej, jednak trochę czasu zajęło nam czekanie na transport z Poznania do Płocka, gdzie Luka miał zamieszkać. W końcu jednak udało się i teraz Luka mieszka wraz z dwójką przyjaciół – samiczką Pepsi i samcem Hopkiem. Początki zaprzyjaźniania tej trójeczki nie były łatwe, jednak dzięki cierpliwości i wytrwałości Magdy króliczki po kilku dniach spędzonych wspólnie na neutralnym gruncie zapałały do siebie sympatią. Teraz żyją wspólnie w wielkiej miłości, chociaż czasami zdarzają się między nimi jakieś nieporozumienia, jak w każdej zresztą grupie.

     Dziękuję Magdzie za to, że zdecydowała się adoptować Lukę i życzę dużo zdrowia dla Luki i jego przyjaciół.

            Kasiula

 


Adopcja Celi, Karcera i ich Maluchów


 

    1 listopada 2008 roku na świat przyszły maluchy urodzone przez adopcyjną króliczkę Celę. Cela i jej partner Karcer zostali zabrani ze schroniska, niestety okazało się, że Karcer zbyt szybko po kastracji został dołączony do swojej ukochanej i w ten sposób na świat przyszły kolejne królisie. Maluchy urodziły się już w przechowalni, niestety z sześciu szkrabów przeżyła tylko trójeczka. Maluszki bardzo dobrze się rozwijały, a domy dla nich udało znaleźć się przed ukończeniem przez nich 8 tygodni, kiedy to mogły zostać odłączone od mamy. Nowi właściciele mogli w tym czasie przygotować wszystkie potrzebne akcesoria i niecierpliwie czekali na nowych domowników.

     Pierwszy do nowego domu dotarł czarny Zaduszek, który, mimo, że okazał się samiczką nosi teraz imię Kubuś. Króliczek pojechał do niewielkiej miejscowości Mrocza, niedaleko Nakła nad Notecią. Został adoptowany przez Karolinę, która od samego początku postanowiła nie zamykać Kubusia w klatce, tym samym dając mu całkowitą swobodę. Kolejnym szczęśliwcem był Gagatek, który dotarł aż do Szczecina. Również Gagatek otrzymał nowe imię, teraz nazywa się Tola i mieszka ze wspaniałymi ludźmi, dla których stał się częścią rodziny.
Chciałabym bardzo podziękować Agnieszce z Sopotu, która pomogła w transporcie zarówno Zaduszka, jak i Gagatka, a także pomogła mi w znalezieniu Gagatkowi tak dobrego domu.

    Na transport do nowego domu czekał jeszcze jeden maluch – Psikus, który również okazał się samiczką. Psikusia została adoptowała przez Natalię, członkinię naszego Stowarzyszenia i mieszka teraz w Warszawie razem z inną królinką - Mambą, która od razu zaakceptowała młodszą koleżankę. Psikusia dojechała do Warszawy dzięki pomocy Gosi, której bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.

    Po jakimś czasie szczęście uśmiechnęło się również do rodziców pięknych maluchów i po dość długim czasie spędzonym w przechowalni u Agaty, w końcu Cela i Karcer zostali adoptowani przez wspaniałą dziewczynę z Poznania - Karolinę, która daje im dużo miłości i zapewnia im świetne warunki. Karcer od razu zaakceptował nową opiekunkę, natomiast Cela, początkowo bardziej zdystansowana, z czasem również nabrała całkowitego zaufania do Karoliny.

    Chciałabym bardzo podziękować wszystkim, którzy mają swój wkład w te szczęśliwe adopcje. Dziękuję Karolinie za to, że zdecydowała się adoptować Zaduszka, dziękuję pani Beacie i jej rodzinie za adopcję Gagatka, dziękuję Natalii, że podjęła decyzję o adopcji Psikusi, a także bardzo dziękuję Karolinie za adopcję Celi i Kartera i życzę Wam wszystkim dużo radości i zdrowia dla Waszych uszatych przyjaciół. Dziękuję również bardzo serdecznie niezawodnej Agacie, która przechowała Celę i Kartera i dzięki której ich maluchy wyrosły na zdrowe i kochane króliczki.

                   Kasiula

 


Adopcja Lolka


 

    Na 15 listopada została zaplanowana przeprowadzka króliczka Lolka ze Świdnicy do nowego domu w Ratowicach. Była opiekunka Lolka zawiozła go osobiście do nowych właścicielek – pani Danuty i jej córki Ani.
     Lolek to króliczek, który został wykupiony od handlarza na targu, który zapewniał, że jest to samica po pierwszym miocie, a że likwidował swoją hodowlę to musiał ją sprzedać. Kasia, która wykupiła Lolka i się nim zajęła postanowiła wykastrować malucha i spróbować zaprzyjaźnić go z jej króliczkiem. Jednak po długim czasie i wielu próbach zaprzyjaźnienia króliczków, nie zapałały one do siebie miłością, a co więcej reagowały na siebie bardzo agresywnie, dlatego Kasia, która nie miała warunków na trzymanie oddzielnie dwóch króliczków podjęła decyzję o oddaniu Lolka.

     Lolek znalazł wspaniały dom, gdzie mieszka w towarzystwie dwóch kotów, psa, szczurka, myszoskoczka i dwóch papużek falistych.
     Kasiu, dziękujemy, że widząc zaniedbanego króliczka wykupiłaś go i się nim zajęłaś. Pani Danucie dziękujemy za adoptowanie króliczka i życzymy zarówno Lolkowi, jak i innym zwierzątkom dużo zdrowia i miłości.

                                                        Kasiula

 

 


Adopcja Łatki


 

    W październiku 2008 roku Łatka ostatecznie została zaadoptowana przez przemiłych ludzi Iwonę i Arka, którzy użyczyli jej schronienia od sierpnia. Początkowa przechowalnia stała się jej domem. Łaciata krówka zadomowiła się i absolutnie nie dała się oddać. Polubiła swojego króliczego przyjaciela Czarusia (również z adopcji SPK) teraz stanowią nierozłączną łaciatą parę.

     Właścicielom serdecznie dziękuję za przygarniecie naszych dwóch adopcyjnych króliczków, a Hani i jej mężowi za pomoc w transporcie.

                                                        Maro

 


Adopcja Czesia


 

    Na początku października 2008 szczęśliwy dom znalazł Czesio. Po burzliwym czasie kilku przechowalni znalazł swoje miejsce. Ma nie tylko nowych kochających opiekunów, ale i króliczą koleżankę Andzię i koteczkę.
     Nowym opiekunom serdecznie dziękuję i życzę wielu miłych chwil z domowym zwierzyńcem.

                 Maro

 

 


Adopcja Józia


 

    Dnia 9 listopada 2008 roku znaleziony w Krakowie króliczek Józio poznał swoich nowych opiekunów. Króliczek został zawieziony do Raciborza, gdzie zamieszka z Zuzią, Karoliną i Sebastianem.

     Józiowi życzymy długiego życia we wspaniałym domku.

            Azi

 


Adopcja Manianki


 

    Na sobotę 25 października została zaplanowała przeprowadzka króliczki Manianki do nowego domu u Kamili. Kamila już od jakiegoś czasu planowała zakup króliczka, ale na szczęście znalazła naszą stronę i zapragnęła pomóc jakiemuś „uszatemu”. Nieważna była rasa, płeć czy umaszczenie. Kamili zależało na adopcji króliczka, który najbardziej pasowałby do jej rodziny. Kamila po wielu rozmowach ze mną, podjęła decyzję o adopcji Manianki zabranej ze schroniska przez Agatę, za co serdecznie Agacie dziękuję.

     Maniance życzmy dużo zdrowia i radości w nowym domu, a Kamili dziękujemy za to, że zdecydowała się przygarnąć króliczka.

            Kasiula

 


Adopcja Kicy


 

    14 października prześliczna królinka Kicusia pojechała do nowego domu. Kicusia zamieszkała z Dorotą, gdzie czekał na nią przystojny i stateczny królik Kubuś. Kicusia odbyła bardzo długą podróż do nowego domu, bo jechała z Poznania aż do Rzeszowa. Dorota już wcześniej adoptowała króliczka, słodką Błyskawicę, nazywaną przez niektórych Mopcią, ze względu na swoje bujne futerko, a przez samą Dorotę Kornelcią. Błyskawica miała być nową przyjaciółką Kubusia, który tęsknił za swoją wieloletnią towarzyszką życia Gryzeldą. Niestety Błyskawica pokicała niespodziewanie po dwóch tygodniach za Tęczowy Most.

     Kicusia przebywała jakiś czas w przechowalni w Poznaniu, gdzie dała się poznać jako wspaniały, radosny i zabawny króliczek. Agnieszka, która opiekowała się przez ten czas Kicusią, napisała o niej Dorocie, której Kubuś zrobił się markotny po tych wszystkich przeżyciach. Kicusia ze swoją osobowością i energią wydawała się najlepszą kandydatką na towarzyszkę dla Kubusia. Decyzja o adopcji została podjęta i Kicusia czekała już tylko na transport do nowego domu na drugi koniec Polski.

     Początki znajomości nie były łatwe, Kicusia na samym początku pogoniła Kubusia i wyrwała mu trochę futra. Kubuś raczej nie lubił jej towarzystwa, ale z czasem się przekonał i nawet zdarza im się przytulać.
Trzymamy mocno kciuki, żeby króliczki nie miały już wątpliwości co do tego, że są dla siebie stworzone i żeby Dorota miała parkę prześlicznych zaprzyjaźnionych króliczków :-)

                                                                 Kasiula & Słodkie_uszy
 

 


Adopcja Sucharka


 

    25 października do nowego domu pojechał prześliczny młodziutki baranek Sucharek. To pierwszy prawdziwy dom tego króliczka, ponieważ maluch urodził się w schronisku, skąd został zabrany przez Agatę, której z całego serca dziękuję.
     Sucharek, który najprawdopodobniej jest samiczką, zamieszkał ze swoją właścicielką Sławką w Pile, gdzie czekała na niego wielka klatka i pyszne jedzonko :-)
     Sławka, dziękujemy, że zdecydowałaś się rozpiesz- czać Sucharka i życzymy Wam dużo zdrowia i radości.

                                                                 Kasiula

 


 

 


Adopcja Bugsa


 

    4 października los uśmiechnął się do Bugsa, króliczka z Wrocławia. Króliczek bardzo szybko zadomowił się w nowym domu i zaakceptował swoją nową opiekunkę Olgę. Bugs otrzymał nowe imię i teraz nazywa się Julek. Króliczkowi bardzo się poszczęściło, bo otrzymał od Olgi szanse na cudowne i szczęśliwe życie.
    Dziękujemy bardzo Oldze za przygarnięcie króliczka a Bugsowi vel Julkowi życzymy dużo zdrówka i radości w nowym domu.

                                                                 Kasiula 

 


Adopcja Perełki


 

    W sierpniu 2008 los uśmiechnął się do kolejnego króliczka – pięknej czarnej samiczki Perełki z Warszawy. Perełka nadal będzie mieszkała w stolicy wraz ze swoją nową właścicielką Iwoną. Królinka ma w nowym domu towarzystwo kota, z którym początkowo nie udało jej się nawiązać zbyt dobrych relacji, co bardzo martwiło jej nową właścicielkę Iwonę. Obecnie ich stosunki w dalszym ciągu nie są rewelacyjne, ale co najważniejsze, wzajemnie się tolerują.
    Perełce życzymy dużo zdrowia i miłości w nowym domu, a Iwonie dziękujemy za przygarnięcie króliczka.

                                                                 Kasiula

 

 


Adopcja Szarego Misia


 

    W czerwcu 2008 roku, po zaledwie trzech miesiącach oczekiwania los uśmiechnął się do ostatniego króliczka z interwencji: >>> Wielka interwencja w Warszawie <<< Szarego Misia. Dostał on u Asi nie tylko nowy domek, ale i nowe imię - Czarek. Czaruś na początku był strasznie nieufny ale teraz wydoroślał i stał się cudnym królikiem. Je z ręki smakołyki i biega za panią jak mały piesek po całym mieszkaniu.
    Asiu, dziękuję za przygarniecie Czarka i pomoc w opiece pooperacyjnej dla trzech naszych adopcyjnych królików.

                                                                 Maro

 


 

 


Adopcja Lassie


 

    W sierpniu 2008 roku, do nowego domku w Puławach pojechał Lassie. Pani Beatka wraz z mężem osobiście odebrała króliczka z Warszawy. Lassie miał ogromne szczęście, ponieważ trafił do Pani, która adoptowała w 2005 r. Trusię i miała ogromne doświadczenie w opiece nad tymi zwierzętami. Lassie wymaga comiesięcznej korekcji ząbków, ale to nie odstraszyło przyszłej opiekunki. Zwierzęta zaprzyjaźniły się z sobą po niecałych dwóch tygodniach. Teraz brykają razem po mieszkaniu i działce.

    Życzymy dużo zdrówka dla obu przygarniętych uszoli.

                                                                 Maro 

 


Adopcja Zuzi i Fruzi


 

    W kwietniu 2008 roku, po dwóch miesiącach oczekiwania, do nowego domku pojechały dwie zaprzyjaźnione z sobą królisie: Zuzia i Fruzia. Dziewczynki pochodziły z interwencji:
>>> Wielka interwencja w Warszawie. <<<
Dzięki Pani Monice nie musiały być rozdzielony i w końcu mają domek, w którym mogą biegać do woli.
    Dziękujemy za przygarnięcie zwierząt!

   Maro 

 


Adopcja Matyldy


 

    Historia Matyldy rozpoczyna się w dniu, kiedy zostaje oddana do jednej z toruńskich lecznic weterynaryjnych- jej właścicielka decyduje się na poddanie króliczka eutanazji. Jej właścicielka stwierdziła, że taki królik nie nadaje się już na prezent. Jak się okazało, Matylda była poważnie chora, bardzo wychudzona. Mimo ciężkiego stanu została poddana leczeniu.

    Już podczas pierwszej wizyty u innego weterynarza, zapadła decyzja o operacyjnym usunięciu fatalnego ropnia z przetoką do kości żuchwowej. Niestety szybko okazało się, że mimo jej ogromnego osłabienia, nie możemy dłużej czekać, aż nabierze sił. To był początek walki o jej życie- zaczęły się codzienne wizyty u weterynarza. Cały czas towarzyszył nam strach przed infekcją, ponieważ króliczka miała otwartą, bardzo głęboką ranę po ropniu. Obawialiśmy się czy jej jelita zaczną samodzielnie pracować- jej stan wskazywał na to, że już wiele dni przed zabiegiem nie jadła i nie załatwiała się. Kolejnym problemem był brak domu tymczasowego, w trakcie leczenia Matylda przebywała w schronisku, bardzo potrzebowała kontaktu z człowiekiem. W końcu poczuła chyba, że wszyscy trzymają za nią kciuki- po 10 dniach od momentu usunięcia ropnia zaczęła jeść i robić bobki:)
Dzisiaj Matylda jest szczęśliwym uszolem, znalazła wymarzony, króliczy dom.

    Jej historia pokazuje, że zawsze warto walczyć do końca. Nikt nie dawał nam gwarancji, że Matylda wyzdrowieje, ale bez względu na wszystko- nawet, gdyby nasza walka, zakończyła się porażką, powiedziałabym, że było warto.    Ola

                                                  >>> Zobacz historię Matyldy <<<


 

 


Adopcja Tofika


 

    31 maja 2008 do nowego domku pojechał Tofik. Króliczek trafił do nowej rodziny, która od dłuższego czasu pragnęła przygarnąć zwierzątko, a po znalezieniu strony www.adopcje.kroliki.net postanowiła, że to będzie króliczek. Tofik na razie poznaje nowe otoczenie i domowników.

Króliczkowi życzymy dużo miłości w nowym domku.

     Azi
 

 


Adopcja Dyzia


 

     Dyzio został zgłoszony już w marcu. Jednak jego dotychczasowi właściciele później długo zwlekali z prośbą o wystawienie ogłoszenia. Po dwóch miesiącach rozmyślania w maju poprosili o pomoc. Powodem oddania Dyzia było rychłe zakończenie ciąży jego opiekunki, z czym związany był brak możliwości opieki nad króliczkiem. Ciężko było się z nim rozstawać. 26 maja Dyzio został zabrany z dotychczasowego domu i jedną noc spędził u wolontariuszki. Okazało się, że króliczek nie jest jednak w pełni zdrowy. Miał biegunkę i wypadające futerko na karku. Wolontariuszka podała króliczkowi węgiel by zatrzymać biegunkę i udała się z nim do weterynarza w swoim mieście w celu zdiagnozowania przyczyny wypadania futerka i biegunki, oraz podania odpowiednich leków. Zdiagnozowanie przyczyny choroby skóry wymagało czasu. Zaraz po konsultacji Dyzio razem z wolontariuszką wyruszyli w podróż do Warszawy by przekazać go nowej opiekunce.
     Kiedy Dyzio trafił do nowego mieszkania w Grodzisku Mazowieckim okazało się, że infekcja zaatakowała całe jego puchate ciałko. Po konsultacji z SPK nowa opiekunka zdecydowała się na tymczasowe oddanie Dyzia do lecznicy dla zwierząt gdzie poddany zostanie odpowiedniej kuracji. Kiedy tylko wyzdrowieje trafi do nowego domu."

                                                        Dagmara
 

 


Adopcja Stefana


 

     Nasz 8 letni baranek emeryt znalazł dom. Obecnie mieszka w Warszawie i wyleguje się na kanapie, zaprzyjaźnił się też z psem. Otrzymał nowe imię - Stefan. Królik był ogłoszony na forum terrarystycznym z przeznaczeniem na karmę dla węża. Do tej pory mieszkał w hodowli zwierząt na karmówkę (czyli żywą karmę dla gadów).
     Jego obecna właścicielka pisze: "króliczek jest na prawdę wspaniały i kochany. Ulubionym jego zajęciem jest wskakiwanie wieczorami do mnie do łóżka, lizanie po twarzy, a po chwili wtula się we mnie i zasypia. Kiedy jest na coś zły to siada i tupie łapkami."

                                                        Ais
 

 


Adopcja Felci


 

     1 marca 2008 do nowego domu pojechała królica Felcia, nazywana z racji wyglądu królikiem Piotrusiem.
Duża ruda królica długo czekała aż uśmiechnęło się do niej szczęście - specjalnie z Poznania przyjechała po nią rodowita Amerykanka, na co dzień nauczycielka języka angielskiego w poznańskiej szkole. Do tego członkini światowej organizacji House Rabbit Society ( www.rabbit.org ).

     Felcia obecnie nazywana jest Flower i wedle relacji swojej nowej opiekunki sprawuje się bardzo dobrze :)

               Ais
 

 


Adopcja Buby i Gacusia


 

     6 września 2007 roku dwa zaprzyjaźnione ze sobą króliczki - Buba i Gacuś, pojechały do nowego domu w miejscowości Paździorno. Pani Stanisława początkowo nie planowała adoptować dwóch króliczków, jednak po rozmowie z pozostałymi członkami rodziny decyzja została podjęta. Niedługo potem Buba i Gacuś były już w nowym domu. Dziś mija ponad pół roku od czasu tej adopcji, króliczki mają się dobrze, dba o nie cały czas ich młody opiekun - syn Pani Stanisławy.

     Bardzo dziękujemy za przygarnięcie "uszatych", życzymy im oraz nowym opiekunom wiele radości.

                                                        brrunia
 

 


Adopcja Bambiego


 

     3 listopada 2007 do nowego domu pojechał Bambii, który otrzymał nowe imię Tuptuś. Po króliczka przyjechała Pani Kamila wraz ze swoją córką, Anią. Tuptuś, który wcześniej nie miał praktycznie kontaktu z ludźmi, już pierwszego dnia okazał się niezwykle przyjacielski i kontaktowy, zauroczył całą rodzinę. Dzisiaj jest bardzo szczęśliwym uszolem, otoczonym doskonałą opieką.

     Adopcja Tuptusia była dla mnie pierwszym sprawdzianem po przystąpieniu do GA, tym bardziej dziękuję za pomoc Magdzie w podjęciu decyzji o oddaniu Tuptusia do naprawdę kochającego domu.

               Ola
 

 


Adopcja Tuptusia


 

    13 lutego 2008 roku w moim domu pojawił się Tuptuś, króliczek oddany do schroniska. Jako 5 letni króliczek przyzwyczajony do kontaktu z ludźmi i ciągłego ruchu, bardzo źle znosił pobyt w schronisku. Początkowo był oczywiście króliczkiem tymczasowym, ale zdobył serce całej rodziny, zwłaszcza mojej siostry. Pomyślnie przeszedł zabieg korekty zębów i kastracji. Z każdym dniem miał coraz lepsze samopoczucie, większy apetyt ;) dzisiaj jest niezwykle szczęśliwym uszolem, niesamowitym pieszczochem, który zaprzyjaźnił się z naszym kotem ;) Kiedy Natalia wchodzi wieczorem do pokoju z porcją jedzonka na kolację, Gucio zachowuje się jak wyszkolony psiak, jak szalony biegnie do klatki, a potem biega po pokoju z kawałkiem jabłka. Tuptuś musiał zmienić imię na Gucio, ponieważ jest naszym trzecim uszolem, a jeden Tuptuś w domu już jest. Dzisiaj mamy więc piękne, męskie trio i tylko czasami mam wrażenie, że króliki troją mi się przed oczami... ;)

     Największe podziękowania należą się moim rodzicom, którzy mają świętą cierpliwość i mojej siostrze, u której Gucio znalazł swój króliczy raj;)

                                                        Ola
 

 


Adopcja Tosi


 

    31 stycznia 2008 roku Tusiek z Gdynii znalazł wspaniały dom u Państwa Małgosi i Adama Lipskich z Bydgoszczy. króliczek, który okazał się króliczką - Tosią jest oczkiem w głowie nowych opiekunów. Uwielbia pieszczoty i nie może narzekać na brak zainteresowania. Niestety okazało się, że Tosia ma pewne problemy zdrowotne, ale jest teraz pod doskonałą opieką weterynaryjną. Bardzo szybko poczuła się Panią w nowym domu;), ma zadziorny charakterek, który tak urzekł jej niezwykle cierpliwych opiekunów;)

     Dziękuję za szansę na nowe życie, którą dostała, podróżując z Gdyni do Bydgoszczy

                                                        Ola
 

 


Adopcja Kubusia


 

    Kubuś - króliczek o niezwykle zjawiskowej urodzie znalazł nowy dom u Oli. Ola zwróciła się do SPK we wrześniu 2007r, po tym jak zabrała zaniedbanego Kubusia ze sklepu. Miała już jednego króliczka dlatego zdecydowała się znaleźć Kubusiowi inny dom. Kubuś jednak szybko podbił serce całej rodziny, a także drugiego króliczka - Tuptusia. Ich miłość, niekiedy burzliwa trwa do dnia dzisiejszego :)

    Życzę Oli dużo cierpliwości i wytrwałości w opiece nad wszystkimi swoimi cudownymi ucholami :)

                                                        Madzia85
 

 


Adopcja Rysi


 

    W sierpniu 2007 roku los uśmiechnął się do ślicznej samiczki Rysi, która po dość długim 2-miesiecznym oczekiwaniu na nowy domek wreszcie go znalazła :). Przygarnęła ją bardzo mila rodzina z Gdańska. Rysia miała trudny charakter, potrafiła mocno ugryźć praktycznie bez powodu, a teraz dzięki okazanej miłości i cierpliwości jest zupełnie innym króliczkiem :) Daje się nawet nosić na rękach co oznacza, że jest tak szczęśliwa jak jeszcze nigdy nie była :)

    Wszystkim, którzy pomogli w tej adopcji serdecznie dziękujemy.

                                                        Madzia85
 

 


Adopcja Krecika


 

    18 lutego 2008 r. nowy domek znalazł Krecik, króliczek bez oczu. To była szczególna adopcja. Kret prawie rok mieszkał w szpitalu lub przechowalni. Przeszedł dwie skomplikowane operacje oczu. Wreszcie znalazła się rodzina, która chciała mieć w domu właśnie takie zwierzę jak on.

    Otoczony opieką zmienił się nie do poznania: „Krecik jest w dobrej formie jest aktywny, ma dobry apetyt, ochotę na eksploracje domowe, przytulanie itp. Zwłaszcza ta ostatnia cecha daje nam dużo radości”. Jest wesołym odważnym króliczkiem, który uczy się terenu, po którym biega na pamięć. Jego niepełnosprawność nie przeszkadza mu w buszowaniu po łóżku, balkonie czy podwórku, na który jest wyprowadzany przez swoją uroczą panią Dorotkę - „Okazało się, że jego ulubionym daniem są świeże stokrotki”.


    Wszystkim, którzy zajmowali się Kretem serdecznie dziękuję, ale w szczególności uśmiecham się do Dorotki i jej mamy, Pani Danusi za to, że dały szansę choremu króliczkowi na normalne dobre życie.

                                           Maro

 


Adopcja Titu


 

    15 lutego 2008 wspaniały dom znalazł króliczek Titu nazywany pieszczotliwie przez nową panią Tintuś. Królika z Warszawy do Tych przewiózł kolega Kasi, Tomek. Serdecznie mu dziękuję za okazaną pomoc. Tintuś ma wspaniałą króliczą koleżankę Paskudę, z którą próbują się zaprzyjaźnić. Miejmy nadzieję, że nie tylko kolory futerek okażą się zgodne, ale i charaktery obu zwierząt.

    Kasiu dziękuję, że przyjęłaś kolejnego króliczka pod swój dach.

             Maro
 

 


Adopcja Toli


 

     24 lutego do nowego domu w Szczecinie pojechała Tola. Darek z Sylwią przyjechali odebrać króliczkę. Poprzedniej właścicielce - Oli - trudno było się rozstać z Tolcią, jednak nie mogła się już nią dłużej zajmować. Po przyjeździe do nowego domu Tola odważnie wskoczyła do znajomej klatki i po chwili już zwiedzała swój nowy pokój.

    Wszystkim, którzy pomogli w tej adopcji serdecznie dziękujemy.

             Ola
 

 


Adopcja Juli


 

     4 listopada 2007 r. do nowego domku trafiła Jula - króliczka porzucona na wsi przez znudzonego nią chłopca. Została uratowana przez Olę, Ola niestety nie mogła przygarnąć Juli, dlatego króliczka trafiła do przechowalni, gdzie bardzo długo, bo ponad 2 miesiące czekała na nowy dom i kochającego opiekuna.
    Wreszcie do Julki los się uśmiechnął - została zaplanowana adopcja. Tu pojawił się dodatkowy kłopot z transportem, jednak szybko został on rozwiązany. Julkę przewiozła nasza koleżanka z forum - Iza z Warszawy. Julka dzielnie zniosła podróż i w piątek była już w Krakowie, z dworca została odebrana przez Anię, u której mieszkała przez 2 dni. W końcu w niedzielę zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zagościła w domu swoich nowych opiekunów - Agnieszki i jej męża.
    W nowym domu Jula na początku czuła się trochę niepewnie, jednak po dokładniejszym rozpoznaniu terenu zaczęła buszować po całym mieszkaniu.

    Wszystkim, którzy pomogli w tej adopcji jeszcze raz serdecznie dziękujemy w imieniu własnym oraz Juli, która ma teraz bezpieczny dom i zaciszny kącik w kuchni.

                                                            Brrunia & Maro

 


Adopcja Maksia


 

     19 października 2007 roku los uśmiechnął się do Maksia. Został on adoptowany przez Justynę z Gdańska. Do nowego domku króliczka zawiozła jego pierwsza właścicielka - Pani Ela. Króliczkowi bardzo się poszczęściło, bo ma wspaniały nowy domek a jego losy możemy śledzić na naszym forum.

      Justynie serdecznie dziękujemy, że po starcie swojego ucholka znalazła dość miejsca w sercu, żeby przygarnąć kolejnego spragnionego szczęścia króliczka.

           brrunia

 


Adopcja Duszka


 

     12 listopada 2007 roku z Otwocka do Ostrzeszowa pojechał uroczy Duszek. Mama nowej właścicielki, Pani Ula, osobiście zadbała o transport i razem z córką Anią przewiozły Duszka do nowego domku. Króliczek musiał czekać ponad miesiąc na możliwość transportu ale Ania nie marnowała czasu i z pomocą pierwszego opiekuna króliczka, Pana Jacka wykastrowała Duszka. W nowym domku na Duszka czekał już jego kolega Misiek, który również został wykastrowany. Ostatecznie króliczki bardzo się polubiły.


      Duszkowi życzymy dużo szczęścia w nowym domku, a nowej właścicielce - Ani i jej mamie dziękujemy za przygarniecie króliczka.

           Maro

 


Adopcja Funi


 

     19 listopada 2007 w burzliwych okolicznościach do nowego domku dotarła Funia. Króliczka przejechała cała Polskę by z Białegostoku trafić do rąk swojej nowej opiekunki mieszkającej we Wrocławiu. W transport króliczki zaangażowany był cały sztab ludzi, jednak, jak to w życiu czasem bywa przypadek odegrał znaczącą rolę! Rano 18.11. dowiedziałam się, że bezpośrednim nocnym pociągiem jedzie syn koleżanki mojej koleżanki! Brzmi zawile, ale tak to właśnie było. Adam został postawiony niemal przed faktem dokonanym i zgodził się przewieźć królicę. Funia jechała ponad 9 godzin, w tym czasie Adam dzwonił co kilka godzin więc cały czas wiedziałam, co się z nią dzieje, a Fuńka pokazała charakterek. Całą drogę wywalała sianko Adamowi na ubranie, kopała nory, wierciła się, jednym słowem pociąg i długa podróż w niczym jej nie przeszkadzała. O 5 rano na dworcu Funieczkę odebrała nowa właścicielka Marta, która powoli stara się temperować niezły charakterek króliczki.

Bardzo serdecznie i z całego serca dziękuję Adamowi, jego mamie Teresie, mojej wspaniałej koleżance Asi (która wie czym są adopcje ponieważ sama przygarnęła kociaka aż z Katowic), i wszystkim tym, którzy nie odmawiali mi pomocy w transporcie Funi.

Bardzo dziękuję Marcie, która ze względu na problemy z transportem bardzo długo i cierpliwie czekała na króliczkę.

Maro

 


Adopcja Matyldy i Szelmy


 

     Niedawno wyjątkowo kochający domek znalazły dwa urocze baranki. Matylda i Szelma pojechały z Warszawy do Olkusza, do Pani Agnieszki i jej rodziny. Zamieszkały w pokoju Kuby - synka Pani Agi. Wszystko idzie bardzo pomyślnie. Króliczki czują się jak u siebie, a domownicy bacznie obserwują zwyczaje nowych pupilków. Baranki otrzymały od Kuby nowe imiona - Tosia i Neska.

     Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za zajęcie się chorymi maleństwami i życzymy wiele radości w opiece nad króliczkami

                                                    Ola_Krk

 


Adopcja Panny Grubci


 

     Od dłuższego czasu na stronie adopcyjnej czekała na osobę chcącą ją pokochać Panna Grubcia. W maju 2007 los się do niej uśmiechnął, bo znalazła się rodzina, która postanowiła ją zaadoptować. Grubcia ma możliwość spacerów po ogródku i rządzi w domu - boi się jej nawet domowy pies.

     Szczególnie dziękuję Agacie za to, że zabrała Pannę Grubcię ze schroniska i opiekowała się nią.

słodkie_uszy

 


Adopcja Kluseczki


 

     Kluska odbyła długą jazdę pociągiem do swojej nowej opiekunki w połowie lipca 2007. Ta rozkoszna królinka z dnia na dzień coraz odważniej porusza się po swoim nowym domku i zrobiła się kochaną przytulanką żądającą głaskania. Nawet małe psoty uchodzą jej na sucho. Kluska ma przyjaciela świnkę morską.
     Specjalne podziękowania dla Moniki, która widząc, że Kluseczka ma problemy z łapkami wykupiła ją ze sklepu i dobrze się nią zaopiekowała.
     Dziękuję Izie za to, że zdecydowała się zaadoptować i rozpieszczać Kluseczkę.

                                                   słodkie_uszy

 


Adopcja Pana Szaraka


 

     Pan Szarak znalazł domek u Kingi, która ma króliczka-Maćka. W lipcu pojechał do nowego domu i wydawało się, że nareszcie będzie miał opiekuna, który go pokochał i towarzystwo innego króliczka. Niestety, po kilku dniach, Pan Szarak pokicał za tęczowy most. Nigdy nie poznamy przyczyny jego śmierci, ale przez te ostatni dni nareszcie miał SWÓJ dom, SWOJĄ opiekunkę i to jest najważniejsze.
     Szczególnie dziękuję Agacie za to, że zabrała Pana Szaraka ze schroniska i opiekowała się nim.

słodkie_uszy

 


Adopcja Migotki


 

     Pod koniec października do nowego, wspaniałego domku pojechała szczególna króliczka Migosia. Migosia była jednym z kilku królików hodowlanych odebranych w czasie interwencji SPK przez prezes Iwonę Kossowską (relacja z interwencji) . Króliczka, jak reszta jej rodzeństwa, miała wadę genetyczną oczu, która spowodowała ślepotę i w efekcie usunięcie operacyjnie oka.
     Ta adopcja była szczególna ponieważ trzeba było zorganizować transport króliczki z Warszawy do Poznania. Dzięki Iwonie Kossowskiej, Panu Rafałowi i Panu Tomkowi plan się udał. Migotka trafiła do ludzi o wielkim sercu. Mieszka z dwoma psami które już polubiła. Po kilku dniach zaczęła reagować na swoje imię. Mimo tego, że nie widzi, świetnie daje sobie radę. Zapamiętała topografię pokojów i bryka na całego.

     Pani Kindze i Panu Tomkowi bardzo serdecznie dziękuję. Takie adopcje dają mi wiarę, że nie ma nic niemożliwego i nawet króliczek tak bardzo dotknięty przez los ma szansę na dobry domek.

Maro

 


Adopcja Kubusi


 

     We wrześniu do nowego domku pojechała Kubusia. Króliczka czekała ponad rok na dom, przebywając w przechowalni. Los się do niej uśmiechnął gdy do adopcji zgłosiła się Pani Małgosia. Dla niej nie ważny był kolor zwierzęcia, płeć czy rasa. Zaznaczyła, że chce dać dom króliczkowi który najbardziej go potrzebuje. Odpowiedź nie była trudna. Kubusia już po kilku dniach trafiła do nowego domku, gdzie ma towarzystwo pięknej baranki Kiki. Przeszła już pomyślnie zabieg sterylizacji i powoli zaprzyjaźnia się z nowa koleżanką. Pani Małgosi dziękuję za przygarnięcie Kubusi i bardzo dobrą nad nią opiekę.

                                                   Maro

                                                  

 


Adopcja Ryśki


 

     14 lipca 2007 Ryśka, słodka królinka, wykupiona przez Monikę ze sklepu (dziękuję Monika!) powędrowała do Sylwii. Czekała na nią wielka klatka i dwie przesympatyczne osoby, które od tego dnia zaczęły się nią opiekować.

słodkie_uszy

 

 


Adopcja Niunia


 

     W październiku do nowego domu pojechał króliczek Niunio. Czekała go podróż z Gdańska do Inowrocławia. Z transportem nie było problemu, gdyż przewiozła go jego nowa właścicielka Pani Iwona. Pani Iwonie, za okazane serce dziękujemy. Króliczek szybko się zaaklimatyzował i już dokazuje w kwiatach swojej nowej opiekunki.

Maro

 


Adopcja Ciapka


 

     W sobotę 6 października do schroniska Ciapkowo pojechała Magda, by zabrać stamtąd do nowego domu parę bezdomnych króliczych uszu. Szczęście uśmiechnęło się do króliczka Ciapka. W domu w Redzie króliczek od razu poczuł się pewnie - wcale się nie bał, od razu zaczął zwiedzać i okazał się być małym łobuzem. W nowym domu uszatek będzie miał czworonożne towarzystwo pieska, a od czasu do czasu możliwość wspólnej zabawy z poznanym w sobotę króliczkiem Guciem. Magdzie życzymy radości z posiadania nowego domownika i dziękujemy za pomoc w szukaniu dobrych domów dla pozostałych schroniskowych                                                    króliczków.

                                                   brrunia

 


Adopcja Dyzia


 

     Od sierpnia także Dyzio ma wspaniały domek, który dzieli z przeuroczą królinką o wdzięcznym imieniu Balbina. Uszatki polubiły się niemal od razu dzieląc wspólnie jeden kojec i całe mieszkanie opiekuna. Panu Tomkowi za przygarnięcie uszatego stwora i pomoc w zorganizowaniu przechowalni dla kolejnego porzuconego zwierzątka, serdecznie dziękujemy.

Maro

 

 


Adopcja Filipki


 

     20 września do nowego domu trafiła Filipka. Natalia i Łukasz odebrali króliczkę z Zabrza i przywieźli do Krakowa, gdzie będą mieszkać. Na Filipkę czekała koleżanka - Zając. Życzymy Natalii i Łukaszowi dużo cierpliwości przy zaprzyjaźnianiu króliczków, a Filipce wielu cudownych chwil spędzonych z Zającem (Zającówną ? :-)).

Ola

 


Adopcja Kisy


 

     Na 2 września została zaplanowana przeprowadzka do nowego domu króliczka o imieniu Kisa. Jednak decyzja o adopcji zapadła prawie miesiąc wcześniej. Kasia - nowa właścicielka Kisy - postanowiła odebrać króliczka z Warszawy później by w tym czasie wykastrować swojego samczyka Jadzika - towarzysza życia Kisy. Wszystko przebiegło zgodnie z planem i w niedzielę króliczek był już w nowym domku w Poznaniu.
Początkowo było dobrze i wyglądało, że króliczki się polubiły, jednak z czasem panowie odnosili się do siebie z coraz większą niechęcią. Teraz króliczki buszują po domu na zmianę i spotykają się tylko przez kratki swoich klatek. Kasia jednak nie traci nadziei i próbuje króliczki zaprzyjaźnić. Mamy nadzieję, że jej się uda i będzie miała śliczną parkę zaprzyjaźnionych ze sobą uszatków. Trzymamy kciuki !!!!!

Brrunia

 


Adopcja Bajki


 

     Bajka - króliczka przejęta 24.03.2007 w wyniku interwencji SPK i TOZ z nielegalnej hodowli w jednym z warszawskich bloków znalazła nowy dom. Od 28 marca 2007 roku była pod tymczasową opieką wraz z drugą króliczką z interwencji (Fraszką) u Anety (nick: Primaverka:)z Warszawy. W międzyczasie obie samiczki niespodziewanie okociły się, lecz w wyniku wcześniej przebytego stresu i młodego wieku przeżyły tylko trzy maluchy. Bajka została zaadoptowana 29.06.2007 przez tymczasową opiekunkę i obecnie mieszka wraz ze swoimi dwoma córkami - Alojzynką i Rafiki oraz króliczą staruszką Luną. Bajka z miesiąca na miesiąc jest coraz weselsza, towarzystwo córek ją zmienia na lepsze, odstresowuje, robi się coraz bardziej potulna. Wraz z córkami biega wesoło po domu, skacze po meblach, przepada z jabłkiem i daje dużo radości swojej właścicielce.

    Bajka została wysterylizowana w ramach środków pochodzących z dotacji Miasta stołecznego Warszawy. Siostra Bajki - Fraszka także została wysterylizowana i w połowie września będzie miała już nowy domek - pojedzie do niego wspólnie z Wilczomleczem (królikiem hodowlanym z naszej interwencji kwietniowej).
 

 

 


Adopcja Boni


 

     31 sierpnia w domu Doroty w Warszawie zagościła króliczka Boni. W nowym domku na pewno nie będzie jej smutno, będzie miała towarzystwo - kastrowanego króliczka samczyka oraz suczki. Mamy nadzieję, że zwierzątka się ze sobą zaprzyjaźnią.

Brrunia

 


Adopcja Łatuszki


 

     30 sierpnia szczęście uśmiechnęło się do kolejnego adopcyjnego króliczka. Nowa właścicielka po stracie swojego króliczka postanowiła dać dom Łatuszce. Dominika sama pojechała po króliczkę do Rybnika, po kilku godzinnej podróży pociągiem mała była już w nowym domu w Zawierciu. Początkowo tylko nieśmiało wyglądała z klatki, ale już po chwili - ku uciesze nowej pani - wesoło buszowała po pokoju.     Dominice dziękujemy za przygarnięcie Łatuszki i życzymy im wiele radości.

Brrunia

 


Adopcja Figlarza


 

     26 sierpnia do nowego domu trafił Figlarz. Króliczek będzie mieszkał w domu z ogrodem wraz ze swoją adopcyjna mamą Dianą. Figlarz został dowieziony do Krakowa przez poprzednią opiekunkę Anię a potem pojechał do Myślenic z nowa właścicielką.

     Ani dziękujemy za przygarnięcie znalezionego króliczka a Dianie za zapewnienie mu domu na stałe.

Brrunia

 


Adopcja Frodo i Benny


 

     W lipcu 2007 roku do nowych rodzin pojechały dwa króliczki z Warszawy: Frodo i Benny. Oba trafiły do domów z ogródkiem, gdzie mogą sobie hasać do woli.

     Frodo od razu poczuł się pewnie. Jak pisze jego nowa pani: "Cała rodzina jest zachwycona. Frodo nie siedzi w klatce, wchodzi do niej tylko żeby napić się wody. Śpi na łóżku i na ręczniku pościelonym pod szafką. Gdy się go zamknie w klatce to strasznie się denerwuje, bryka więc cały czas po domu. Już wie, w którym pokoju kto śpi, więc jest częstym bywalcem w łóżku siostry. Ale najbardziej lubi bawić się z kotami. Ganiają się po całym domu, właściwie to Frodo częściej zaczepia koty niż koty jego..."
     Benny również polubiła łóżko w nowym domku. Jak pisze jej nowa właścicielka: "Mamy pierwsze straty, przerobiła pościel na... koronkową. Już na drugi dzień nauczyła się wskakiwać na łóżko. Cwaniara jest wesoła i strasznie garnie się do pieszczot. Gdy ktoś wchodzi do pokoju to od razu wyskakuje z klatki i chce być głaskana. Ostatnio mama wzięła ją do ogródka na trawę, była w siódmym niebie. Mamy nadzieję, że będzie szczęśliwa"     Dziękuję serdecznie obu Paniom, że znalazły miejsce w sercu i domu na przygarnięcie króliczków. Szczególne podziękowania dla Azi za przewiezienie Benny z Warszawy do Krakowa.

Maro

 


Adopcja Króliczka z interwencji


 

     13 lipca króliczek odebrany w trakcie interwencji i wymagający stałej opieki weterynarza znalazł nowy domek. Uszatkowi życzymy dużo miłości w nowym domu.

Azi

 


Adopcja Pana Królika


 

     4 lipca do nowego domku pojechał Pan Królik. Zanim króliczek trafił do nowych opiekunów przez miesiąc przebywał w sklepie zoologicznym, do którego oddał go były właściciel. Dzięki szybkiej interwencji króliczek ma teraz kochających opiekunów i nowe imię: Pulpet.

Azi

 

 


Adopcja Bagsa


 

     21 czerwca nowy domek znalazł króliczek Bags, który mieszkał przez 4 miesiące w sklepie zoologicznym. Dzięki interwencji pracowników tego sklepu króliczek trafił na naszą stronę adopcyjną i znalazł wspaniałą opiekunkę.

Azi

 


Adopcja trzech króliczek


 

     4 maj okazał się szczęśliwym dniem dla 3 samiczek z interwencji. Króliczki trafiły do jednego domku. Mam nadzieję, że biegając po ogródku króliczki zapomną o krzywdzie jaka je spotkała.

Azi

 


Adopcja Kubusia


 

     Dnia 21 kwietnia nowy domek z ogrodem znalazł Kubuś Była właścicielka osobiście odwiozła króliczka do nowych opiekunów. Kubusiowi życzymy dużo miłości.

Azi

 


Adopcja króliczek Lua i Ucha


 

     Dnia 20 kwietnia odbyła się adopcja 2 króliczek. Króliczki Lua i Ucha trafiły do nowego domku w tym samym mieście, dzięki czemu poprzednia właścicielka będzie mogła je odwiedzać.

Azi

 


Adopcja Mikrusa


 

     30 marca 2007 króliczek Mikrus pojechał do domu nowych opiekunów, którym bardzo dziękujemy za to, że zdecydowali się go adoptować.
Nowy teren zdecydowanie mu się spodobał - zwiedzał zaciekawiony wszystkie kąty i od razu dało się zauważyć, że najbardziej podoba mu się pod biurkiem. Na pewno będzie tam szczęśliwy.
Specjalne podziękowania dla Agaty, która wzięła Mikrusa ze schroniska i otoczyła go opieką.
słodkie_uszy

 


Adopcja Nietoperka


 

     11 marca 2007 do nowego domu pojechał Nietoperek , na którego czekała prześliczna królinka Bunia.
Nietoperek już pierwszego dnia pobytu u Doroty zwiedzał odważnie mieszkanie, wskakiwał do koszyka Buni i buszował w jej rzeczach - niestety, niezbyt spodobało to się królince, która na znak protestu obraziła się na nowego towarzysza i zaszyła pod łóżkiem .
Nietoperek ma wspaniałą nową opiekunkę, która zapewniła mu idealne warunki. Pokochała króliczka zanim go poznała osobiście .
Trzymamy kciuki za przyjaźń Nietoperka z Bunią!
Bardzo dziękujemy Dorocie i jej przesympatycznej siostrze za to, że zaopiekowały się Nietoperkiem!
słodkie_uszy

 


Adopcja Królisia


 

     Króliczek, zwany Króliś, który został oddany przez małżeństwo, był zaniedbany i przesiadywał większość swego życia w małej klatce. Wzięliśmy malucha i znaleźliśmy mu domek nad morzem. Dziś króliczek ma się dobrze, jest szczęśliwy, bo ma do dyspozycji świetną panią i wielki ogród do biegania.Bea

 


Adopcja Cyryla


 

     Cyryl, jeden z króliczków będących w schronisku znalazł nowy domek. Wzięła go 20-letnia studentka. Obiecała, że króliczek nie będzie przesiadywał w klatce, tylko biegał po całym mieszkanku :).


 

Bea

 

 


Adopcja Rudasków z Koszalina


 

     Monika, mieszkanka Koszalina, poprosiła mnie o pomoc w szukaniu domków dla dwóch króliczków. Parki. Po kilkunastu dniach poszukiwań jeden króliczek powędrował do nowych właścicieli w Koszalinie, drugi 10 marca przyjeżdża do Szczecina , będzie mieszkał z cudowną dziewczyną - Beatką.
Bea

 


Adopcja Królisia ze schroniska


 

     Króliś ze schroniska został wzięty przez Justynę, która szukała mu nowego domku. Poprosiła mnie o pomoc. Wspólnymi siłami znalazłyśmy nowego właściciela - miłą i odpowiedzialną panią.

Bea

 


Adopcja Pusia


 

     Adopcja Pusia, króliczka angorki, wyglądała dość nietypowo. Umówiliśmy się z panią Teresą w kawiarni, by potem pojechać po króliczka do schroniska. Biała kula czekała na nas w klatce. Pani Teresa, gdy królika zobaczyła, zakochała się w nim. Wiedzieliśmy, że tak się to skończy J Teraz króliczek ma się dobrze, jest kochany przez wszystkich domowników, a kontakt z panią Teresą mamy przez cały czas.

Bea 

 


Adopcja Mimi


 

     24 lutego 2007 r. do nowego domku pojechała Mimi. Króliczkę z Warszawy do Krakowa przewiozła jej była właścicielka. Mimi życzymy dużo radości w nowym domkuAzi

 


Adopcja Miksi


 

     Dnia 15 lutego 2007 r. do nowego domu pojechała króliczka Miksia. Dzisiaj króliczka ma już nowych kochających opiekunów.
Przy tej adopcji i transporcie pomagało wielu ludzi, tak wiec wszystkim chcę podziękować:


Agnieszce z Poznania za przechowanie Miksi,
Jackowi - za przewiezienie króliczki na trasie Poznań - Kielce,
Sławkowi za przewiezienie na trasie